5 maja 2018

Biegnę dla Agatki i Bogusi!

Pobiegnij dla Agatki i Bogusi!


Podczas 6. PKO Białystok Półmaratonu, w niedzielę 13 maja 2018 roku, zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Agatki i Bogusi. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Agatki i Bogusi” i dotrzeć z nią do mety.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich biegów organizowanych w ramach 6. PKO Białystok Półmaratonu.

Roczna Agatka urodziła się ze złożoną wadą serca. Przeszła operację serca. Obecnie potrzebuje specjalistycznego sprzętu oraz leczenia. Agatka jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.  

22–letnia Bogusia urodziła się z artrogrypozą tzw. wrodzoną sztywnością stawów, która zaatakowała kończyny górne i dolne. Szansą dla dziewczyny na normalne funkcjonowanie jest operacja w USA. Bogusia jest podopieczną Fundacji Kawałek Nieba.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Agatki i Bogusi” będzie można odbierać w Biurze Zawodów w Pałacu Branickich przy ul. Kilińskiego 1, u przedstawicieli PKO Banku Polskiego, w sobotę 12 maja w godzinach od 10.00 do 20.00 oraz w niedzielę 13 maja od godziny 7.30 do 9.00.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń, organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od początku powstania programu, Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała już 348 takich akcji, dzięki czemu wsparła 388 beneficjentów kwotą ponad 4,731 mln zł. 

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W sumie 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało łącznie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się w tym roku 15 września. 

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!


Czytaj także: