Ważny komunikat organizacyjny!

Ostatnia aktualizacja: 19 października 2020 r.

Drodzy Biegacze,
chcemy żebyście byli cały czas na bieżąco z sytuacją w sztabie organizacyjnym.

Widzieliście zapewne, że już kilka dni temu robiliśmy atestację trasy 8. PKO Białystok Półmaraton. Niestety te kilka dni zmieniło dość dużo, sytuacja była dynamiczna.
Musieliśmy wytyczyć nową trasę, co też zrobiliśmy i za kilka dni będzie atestowana.
Skąd taka zmiana? Otóż celem nadrzędnym musi być bezpieczeństwo, nie tylko biegaczy i wolontariuszy, ale również mieszkańców. Przez fakt, że Półmaraton będzie się składał z kilku biegów (fal startowych), w obecnej sytuacji, po uzgodnieniach z Policją, wiemy, że nie możemy służb zaangażować w takiej ilości i na tak długi czas jak planowaliśmy pierwotnie.
Wytyczyliśmy więc pętlę ok 10 km i tak będzie przebiegał Półmaraton – po dwóch pętlach. Uważamy, że to najlepsze rozwiązanie w tej chwili.
Co najważniejsze – nam pozwoli na przeprowadzenie biegu, a ilość funkcjonariuszy ograniczy dość mocno.
Spodziewajcie się więc nowej trasy. Zostawiamy jednak to, co najpiękniejsze, czyli start z okolic Pałacu Branickich i meta przy Ratuszu na Rynku Kościuszki. Będziemy biegali po centrum – tego się trzymamy ❤️

Kolejną rzeczą będą fale startowe.
Szykujemy 10 fal startowych, które będą ruszały co 20 min.
Start pierwszej fali nastąpi o godz. 9:00, ostatniej o 12:00.

Będziecie startowali wg deklarowanych czasów, w których planujecie ukończyć półmaraton. Pierwszy bieg będzie najszybszy, ostatni najwolniejszy. Przy rejestracji będziecie podawali czas, w którym planujecie wbiec na metę i na tej podstawie będziecie klasyfikowani do fal startowych.
Zastrzegamy sobie możliwość weryfikacji wpisywanych czasów. Prosimy, róbcie to z rozwagą. Jeżeli biegasz półmaraton np w 2h, nie pchaj się do pierwszej fali, jest to „zagranie” bardzo nie fair.

Uprzedzamy pytania – nie będzie możliwości zmian fal startowych, prosimy o zrozumienie. Jedna zmiana powoduje lawinę kolejnych. Łatwo to sobie wyobrazić 

W biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna oraz najszybszych Polaków.
Klasyfikacje wiekowe oraz klasyfikacje dodatkowe będą widoczne w wynikach, jednak nie będą nagradzane. Nie możemy czekać z dekoracjami, ale też nie możemy ich robić przy udziale publiczności, dlatego też główne dekoracje będą robione zaraz po wbiegnięciu zwycięzców na metę.
Zawodnicy będą klasyfikowani wg czasów netto, poza pierwszymi zawodnikami wbiegającymi na metę z pierwszej fali, którzy będą liczeni wg czasów brutto. Oznacz to, że zawodnicy, którzy chcą walczyć o podium muszą wystartować z pierwszej fali – to warunek konieczny.

Biuro Zawodów będzie czynne w sobotę 7.11 oraz w niedzielę 8.11. Opis pracy Biura zamieścimy w osobnym komunikacie.

Co w przypadku odwołania imprezy?
W tej chwili cały czas pracujemy nad tym, aby wydarzenie się odbyło. Jeżeli jednak wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które nam uniemożliwi organizację lub z innego powodu związanego z covid-19, wniesione opłaty zostaną przeniesione na 2021 rok lub będą zwrócone – Wy zadecydujecie co ma się stać z opłatą.
Prosimy jednak zwrócić uwagę na rezerwacje hotelowe i nie korzystać z ofert „bezzwrotnych” – na koszty hotelowe wpływu już nie mamy i zwracać opłat nie będziemy mogli 

UWAGA ZAWODNICY REJESTRUJĄCY SIĘ DO BIEGU WCZEŚNIEJ.
Jeżeli byłaś/byłeś na liście startowej, zostaniesz przeniesiony na nową listę, nic nie musisz robić. Chyba, że już wcześniej poprosiłeś o zwrot opłaty lub przeniesienie na 2021 rok.
Zostaniecie przypisani do fal startowych zgodnie z deklaracją czasów ukończenia biegu, którą zrobiliście w czasie rejestracji. Wszystko mamy w bazach 

BIEG TOWARZYSZĄCY NA 5 KM
Biegu towarzyszącego na 5 km nie jesteśmy w stanie przeprowadzić – bardzo nam przykro.
Wniesione opłaty będą zwrócone lub przeniesione na 2021 rok – Wasza decyzja.

USŁUGI DODATKOWE – Grawerowanie medali i pakiet zdjęć.

Wszystkim, którzy już wcześniej zamówili grawerowanie medalu oraz wykupili pakiet zdjęć, zwrócimy odpowiednie kwoty na konto. Niestety nie jesteśmy w stanie w tym roku, w obecnej sytuacji zrealizować tych usług.

 

Cały czas walczymy o dobre bieganie w Białymstoku!

Zapisy do biegu ruszą w ciągu 2 dni.

NASI PARTNERZY