Bieg Poczty Polskiej – wirtualnie

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023 r.

Od kilku lat w październiku Poczta Polska organizowała bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej. Odbyło się już 8 edycji tego wydarzenia. W tym roku pandemia koronawirusa zmieniła niemal wszystko, nie tylko w świecie wydarzeń sportowych. Jednak nie damy się COVID-19! Pokażemy jaka tkwi w nas siła ???

Rywalizacja biegowa to jeden aspekt tego wydarzenia, drugim, równie ważnym jest zebranie środków na potrzeby młodych sportowców z małych miejscowości. Ten piękny cel realizuje Fundacja Pocztowy Dar, która działa nieprzerwanie od 2010 roku, a od 2012 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
5 zł z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczona właśnie na potrzeby szkolnych klubów sportowych z małych miejscowości. Każdy z biegaczy może przeznaczyć dodatkowe środki w czasie rejestracji do biegu.

Zapraszamy Was do udziału w biegu, tym razem wirtualnym, jednak z prawdziwymi emocjami i medalami, jak na finiszerów przystało!

Przygotujemy medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni, wygenerujemy Wam numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po cały wydarzeniu do domu, na pamiątkę, a do tego dołożymy okolicznościową koszulkę bawełnianą przy biegu na 5 km i 10 km.

Do pakietu możecie dokupić limitowaną, wysokiej jakości, koszulkę techniczną marki AdRunaLine.

Czym ten bieg będzie różnił się od tradycyjnie organizowanego? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym 10-18 października 2020). To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów czasowych, bo ich nie ma. Wybrany dystans możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu.

Co mamy Wam do zaproponowania:

Bieg na 2 km – pod Patronatem marki Envelo – doskonały bieg dla debiutantów lub dla tych, którzy chcą się pościgać.
Uwaga! w biegu na 2 km nie ma limitu wieku, więc jest to doskonała propozycja również dla dzieci.

Bieg na 5 km – pod Patronatem Banku Pocztowego. Wiemy jak „piątka” jest przez Was lubiana. Doskonały dystans dla wszystkich, zarówno debiutantów jak i doświadczonych biegaczy.

Bieg na 10 km – dla nieco bardziej zaawansowanych zawodników. Zapewne w tej grupie znajdą się też debiutanci na tym dystansie – jeżeli również się do nich zaliczasz, zabierz ze sobą coś do picia i nie zaczynaj za szybko!

Triada biegowa – prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią wyzwania! Decydujesz się na to rozwiązanie? Świetnie! Pamiętaj, musisz pokonać każdy z dystansów: 2 km + 5 km + 10 km w ciągu trzech różnych dni, w zakresie 10-18 października. Nie musisz biec dzień po dniu.

Rejestracja do biegu na www.biegpocztypolskiej.pl

 

NASI PARTNERZY