Podlaskie na weekend

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2022 r.

Drogi Biegaczu, Droga Biegaczko, Drodzy Kibice… jeżeli zdecydowaliście się nas odwiedzić, poza emocjami czysto sportowymi, zapraszamy Was do zatrzymania się na nieco dłużej, do poznania naszego pięknego regionu, do… zwolnienia tempa, przynajmniej na chwilę.

Odkryj tajemnice wschodu.

Chcemy Cię zabrać w kilka przepięknych i ciekawych miejsc. Być może zechcesz odpocząć w regionie Puszczy Białowieskiej. Odetchnąć głęboko, wyciszyć się wśród lasów, pól, wód i urokliwych, drewnianych domków. Wystarczy zamknąć oczy, żeby usłyszeć odgłosy natury. Kiedy je otworzysz zobaczysz przepiękne, drewniane cerkwie pachnące starym drewnem. 

W idealnej harmonii żyją tu zwierzęta, rośliny i ludzie. Świat różnych tradycji, kultur.

W sercu Puszczy, zielone serce bije swoim rytmem. Wsłuchaj się w nie i poczuj naturalny rytm. Tak właśnie działa Puszcza Białowieska – obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

W przyrodę możesz wsłuchać się także w Królestwie Biebrzy.

Być blisko natury, oznacza szanować ją i poznawać, otaczać się jej pięknem i korzystać z radością ze wszystkich uroków. Biebrzański Park Narodowy daje taką możliwość. Kipi życiem! Trzeba je poznać. Pochylić się nad światem roślin, leśnych organizmów, zwierząt. Czerpać pełnymi garściami z wodnych atrakcji, delektować się wspaniałą, lokalną kulturą, pielęgnowaną przez Biebrzańców. Magiczny weekend w takim miejscu pozostanie w sercu na zawsze.

 

Szlakiem najpiękniejszych widoków.

Być może zdecydujesz się wyruszyć bardziej na północ naszego województwa? 

Lubisz to, co jest najpiękniejsze? Odwiedź północną Suwalszczyznę, gdzie wszystko jest „naj”. Najpiękniejszy obszar, najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu. Ma najurokliwsze, malowniczo położone jeziora. Najcudowniejsze widoki i najrozleglejsze lasy, którymi głęboko oddycha cały region. Spędzisz tu wyjątkowy weekend, a zimą (i latem!) poszalejesz na nartach!

 

Wodną przygodę, przeżyjesz w Augustowie.

Tu cywilizacja styka się z dziewiczą przyrodą. Wystarczy przekroczyć próg Augustowa, żeby dać się wciągnąć w wir przygody. Wejść w przestrzeń malowniczego miasta, a zaraz potem w bezkres cichej, zielonej puszczy. Przed Tobą dni wypełnione po brzegi frajdą, śmiechem i adrenaliną. Bądź gotów na wszelkie ekstremalne wyzwania. Wzywa Cię wodna przygoda!

Mieszanka kultur.

Jeżeli zdecydujesz się na odwiedzenie najbliższych okolic Białegostoku, zachęcamy do przyjrzenia się bliżej miastu położonemu nad rzeką Narwią. W Tykocinie poczujesz prawdziwy klimat historii. Odnajdziesz go wszędzie – w zabytkach, uliczkach, budynkach. Poczujesz, jak malownicze miasteczko wciąż hołduje dawnym, żydowskim tradycjom. Zauważysz ciekawą przestrzeń architektoniczną miasta z piękną synagogą. Tykocin oczaruje Cię spokojem i ugości z honorami. 

 

Zachęcamy do zapoznania się naszymi propozycjami weekendowych wycieczek po województwie podlaskim.

Specjalnie dla naszych Gości Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała folder, w którym znajdziecie pomysły na weekend w podlaskim.

PODLASKIE NA MAJÓWKĘ.

 

 

 

NASI PARTNERZY