Imprezy towarzyszące

Ostatnia aktualizacja: 4 maja 2024 r.

PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON to największa impreza biegowa wschodniej Polski. 

W ramach wydarzenia odbywa się wiele biegów i imprez towarzyszących. To cały weekend spędzony wśród miłośników biegania, takich jak Ty!

Co przygotowaliśmy na ten piękny, majowy weekend? Oczywiście mówimy o tym, co Was czeka poza biegiem głównym na dystansie 21 km.

SPORT EXPO

Czyli targi dla ludzi aktywnych przy Biurze Zawodów. Spotkacie na nim Partnerów wydarzenia, jak również wiele marek związanych z aktywnością i bieganiem. Będziecie mogli kupić odzież biegową, odżywki, suplementy oraz wziąć udział w animacjach przygotowanych dla Was.
Zapraszamy w godzinach:
Piątek: 17:00 – 20:00
Sobota: 10:00 – 20:00

BIEG ŚNIADANIOWY – RUN HAPPY

Bieg Śniadaniowy czyli pyszne przywitanie z Białymstokiem i naszą imprezą.
Zapraszamy na lekki i przyjemny rozruch. Na mecie naszego konwersacyjnego truchtu będzie na Was czekał poczęstunek. Dzięki Partnerom Biegu Śniadaniowego, będziecie mieli okazję skosztować pysznych, słodkich wypieków od Piekarni Cymes oraz shake’ów proteinowych Bakoma. 

Startujemy z placu sprzed Teatru Dramatycznego. Udział w biegu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i zaawansowanie biegowe. Dystans do pokonania to ok. 3,5 km. Bieg Śniadaniowy – Run Happy, jak sama nazwa wskazuje, jest przede wszystkim dobrą zabawą, bez pomiary czasu i rywalizacji.

Start: Sobota, godz. 9:00.
Miejsce: Plac im. Marszałka Piłsudskiego (przed Teatrem Dramatycznym)

PKO BIEG JUNIORA

To niesamowicie pozytywne biegi dla najmłodszych. Każdego roku ustanawiamy nowy rekord frekwencji tych biegów. Od 2014 roku wystartowało z nami już ponad 7000 dzieci!
PKO Bieg Juniora to dystanse od 100m do 1 km, przy czym dystans uzależniony jest od wieku dziecka. Biegają z nami młodzi zawodnicy w wieku 2-14 lat.
Zachęcamy dzieci na aktywności i pokazujemy dobre wzorce, dlatego zależy nam przede wszystkim na uśmiechu i dobrej zabawie wszystkich milusińskich. W biegu nie prowadzimy pomiaru czasu, ani rywalizacji. Każde dziecko na mecie jest tak samo traktowane i otrzymuje okolicznościowy medal.

Start: Sobota, od godz. 14:00
Miejsce: Rynek Kościuszki

PKO NOCNY BIEG NA 5

To prawdziwy hit! Z roku na rok rośnie frekwencja tej „Nocnej Piątki”. Chcesz poczuć atmosferę wielkiego biegu? „Piątka” jest doskonała na debiut. Bardzo duży limit czasu, 1 godzina, powoduje, że każdy może doświadczyć ten niesamowitej atmosfery. W godzinę dystans 5 km można pokonać truchtem lub marszo-biegiem.
PKO Nocny Bieg na 5 startuje z tego samego miejsca co bieg główny, metę ma oczywiście przy ratuszu na Rynku Kościuszki… a nocny Białystok jest przeuroczy!

Start: Sobota, godz. 21:00
Miejsce: Plac im. Marszałka Piłsudskiego (przed Teatrem Dramatycznym)

SZTAFETA PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON

To propozycja dla wszystkich, dla których dystans półmaratonu być może jest jeszcze za duży, a chcę wziąć udział w największej imprezie biegowej wschodniej Polski. A może chcecie po prostu pobiec ze znajomymi w drużynie – korzystajcie, śmiało!
Sztafeta to drużyna 3-osobowa. Na I zmianie zawodnik biegnie 4,6km, na II – 6 km, i na III – 10,5 km.
Zawodnicy I zmiany startują razem z PKO Białystok Półmaratonem. Wszyscy biegną po trasie półmaratońskiej ciesząc się punktami kibicowania i wbiegając potem na metę na Rynku Kościuszki.

Start: Niedziela, godz. 10:00
Miejsce: Plac im. Marszałka Piłsudskiego (przed Teatrem Dramatycznym)

STREFA FINISZERA

Ktoś może powiedzieć, że przecież Strefa Finiszera jest po prostu miejscem za metą… nie w naszym wykonaniu 🙂 
Dla nas Strefa Finiszera to coś więcej! Owszem, jest oddalona od mety o kilkaset metrów, trzeba przejść przez park, żeby do niej dotrzeć… ale zdecydowanie warto!

Zapraszamy Was do przepięknych Ogrodów Pałacu Branickich. Poza zieloną trawką pod stopami i błękitem nieba nad głową, przygotujemy dla Was:

  • regionalne jedzenie 
  • masaże
  • grawer medali 
  • muzykę na żywo 
  • strefę chilloutu

Oczywiście możecie przyjść ze swoimi bliskimi i znajomymi. Strefa jest otwarta dla wszystkich. 

Start: Niedziela, od godz. 11:00
Miejsce: Ogrody Pałacu Branickich

MEDAL PARTY

Zapraszamy Was na kolejne w historii PKO Białystok Półmaratonu MEDAL PARTY!

Po bardzo ciepłym przyjęciu Medal Party w ubiegłym roku, nie pozostało nam nic innego jak zorganizować jeszcze lepszą wieczorną imprezę w plenerze. W razie gorszej pogody, nic się nie martwcie, będzie dostęp do namiotu. 

Zapraszamy więc w niedzielę na ul. Młynową 6 w godz. 19:00 – 22:00! Wejście z medalem za free! Oczywiście osoby towarzyszące wejdą razem z Wami. 🙂 Nie ma znaczenia czy medal macie z półmaratonu czy z „piątki”. Jesteś Finiszerem – jesteś naszym gościem! Niech to będzie taneczne zakończenie PKO Białystok Półmaratonu! 

Niedziela, godz. 19:00 – 22:00
Miejsce: Młynowa 6

 

 

NASI PARTNERZY