Dobroczynność

W czasie 8. PKO Białystok Półmaratonu możecie wspierać Fundację Naszpikowani.

Fundacja Naszpikowani działa od 2016 roku. Na dzień dzisiejszy pod opieką Fundacji pozostaje ponad 20 Podopiecznych (dzieci i dorosłych) oraz ich rodziny, których Naszpikowani wspierają w walce ze śmiertelną chorobą. Fundacja doradza im w doborze kliniki transplantacyjnej, pomaga w poszukiwaniach i doborze dawcy. Podopiecznym i ich najbliższym zapewnia pomoc psychologiczną oraz materialną, która obejmuje refundację leczenia wspomagającego, finansowanie leczenia (w przypadku gdy nie podlega ono refundacji), finansowanie remontów i niezbędnego wyposażenia mieszkań Podopiecznych.

Naszpikowani promują ideę dawstwa szpiku oraz pomagają w rejestracji kandydatów na dawców szpiku. Ambasadorami Fundacji są m.in: Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Edyta Dzieniszewska – Kierkla, Joanna Fiodorow, Damian Czykier, Piotr Lisek, Grzegorz Kossakowski i wielu innych wybitnych sportowców. 

Naszym największym sukcesem jest każde uratowane życie

Działania organizacji zostały docenione.

W 2019 roku Fundacja została laureatem Podlaskiej Marki Roku Konsumentów.

Podopieczni Naszpikowanych liczą na Waszą pomoc! 

Jak możesz pomóc? To bardzo proste! Podczas rejestracji wybierz pakiet „NASZPIKOWANY PÓŁMARATON” lub „NASZPIKOWANY BIEG NA 5”. 20 zł z Twojej opłaty startowej przeznaczone zostanie na Fundację Naszpikowani.

 
 

Jeżeli jesteście już zarejestrowani do biegu, możecie dokupić cegiełkę, wchodząc w link Rejestracji, podobnie jak rejestrowaliście się do wydarzenia.

Nie możesz pobiec w maju, a chcesz pomóc? Możesz wpłacić dowolną, nawet symboliczną kwotę na nasze konto: Fundacja Białystok Biega 15 1140 2017 0000 4702 1304 3240 koniecznie z dopiskiem „Naszpikowani”.

Do dzieła Kochani!
 
 
 
 
 

Podziel się artykułem ze znajomymi!