Dobroczynność

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2024 r.
Uczestnicy 11. PKO Białystok Półmaratonu mogą wziąć udział w biegowej akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc Danielowi.
16-letni Daniel zachorował na mięsak Ewinga, który umiejscowił się na twarzy (kości szczęki). Potrzebne jest wsparcie na dalsze leczenie. Daniel jest pod opieką Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Aby wziąć udział w akcji wystarczy odebrać w biurze zawodów kartkę – identyfikator akcji, przypiąć sobie do koszulki i dobiec z nią do mety. Dzięki zaangażowaniu biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie Daniela.
Kartki – identyfikatory akcji można odebrać w biurze zawodów, w godzinach jego działania.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i procesie leczenia.
W 2024 r. odbyło się dotychczas 11 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 3,8 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przekazać 110 tys. zł na leczenie 11 osób.
Od początku istnienia programu zorganizowano ponad 550 akcji „biegnę dla..”, dzięki którym wsparto ponad 620 osób kwotą 7,12 mln zł. Do akcji włączyło się ponad 238 tys. biegaczy.

 
 
…………………………………………………………………………………………………..
W czasie 11. edycji PKO Białystok Półmaratonu, będziemy również zbierali fundusze dla Uli. Dlaczego? Dlatego, że Ula to dziewczyna, która biega z nami od lat. Wielokrotnie stawała nawet na podium w kategorii wiekowej. I jeszcze niedawno nic nie wskazywało na to, że los tak bardzo doświadczy naszą koleżankę, biegaczkę i przyjaciółkę.
Ula trafiła do szpitala z zatorem tętnicy szyjnej, który zablokował dopływ krwi do mózgu i wywołał bardzo rozległy, niedokrwienny udar prawej półkuli. Pomimo szybkiej reakcji i pomocy lekarzy zatoru do dnia dzisiejszego nie udało się usunąć. Dodatkowo po 2 tygodniach doszło do ukrwotocznienia się udaru, co w efekcie pogłębiło jej bardzo ciężki stan.
Ula przebywała przez miesiąc na Oddziale Intensywnej Terapii w USK w Białymstoku, gdzie była w stanie śpiączki farmakologicznej. Na kolejny miesiąc trafiła na oddział zakaźny z zapaleniem płuc i listą innych zakażeń bakteryjnych. Po tym czasie udało się ją przenieść na oddział rehabilitacyjny. Pomimo krytycznego stanu i ogromnego niedowładu w lewej stronie ciała, Ula zaczyna robić postępy. Dzielnie trenuje i zaczyna pracować ciałem. Nie jest w stanie mówić ani jeść ale wierzymy, że CUDA SIĘ ZDARZAJĄ. NIE PODDAMY SIĘ I RAZEM Z NIĄ BĘDZIEMY WALCZYĆ DO KOŃCA❤
Ula jest niezwykle waleczna i jak do tej pory była osobą pełną energii, radości i miłości do drugiego człowieka. Ula to kochająca mama, wspaniałych dwóch dziewczynek – Patrycji i Oliwii, które bardzo za nią tęsknią i czekają z niecierpliwością na jej powrót do domu.
Ula uwielbia biegać. Od 10 lat brała udział w różnych biegach organizowanych przez Fundację Białystok Biega i zarażała swoją pasją innych. Uwielbiała pływać, jeździć na rowerze, tańczyć, czytać książki i przede wszystkim pomagać innym. Teraz czas, żeby pomóc Uli!
Przed nią jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie jej do pełni życia. To zadanie będzie wymagało ogromnej determinacji ze strony Uli, ale także wsparcia finansowego. Dlatego przychodzimy do Was z prośbą o pomoc w zebraniu środków na jej rehabilitację. Chcemy, żeby na jej buzi zawitał uśmiech i żeby mogła przebiec z nami jeszcze nie jeden półmaraton!
 
Jak pomóc Uli?
Możecie wpłacić dowolną cegiełkę podczas rejestracji
lub przelać dowolną kwotę na konto Fundacji Białystok Biega, z dopiskiem „Pomagam Uli”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Uli na rehabilitację.
Numer rachunku: 15 1140 2017 0000 4702 1304 3240
Wierzymy w Wasze otwarte serca i liczymy, że razem pomożemy Uli stanąć na nogi ❤
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NASI PARTNERZY