PKO Białystok Półmaraton przełożony na 2021

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023 r.

Drodzy Biegacze, sympatycy PKO Białystok Półmaratonu,
przez ostatnie tygodnie mogliście obserwować nasze starania, naszą walkę o to, aby Półmaraton mógł się odbyć. W przeciągu 3 tygodni 2 razy atestowaliśmy dwie różne trasy, tylko po to, aby sprostać nowym wyzwaniom.
Znaleźliśmy ogromną halę na biuro zawodów, opracowaliśmy zachowania w biurze, w strefie startu, na trasie i na mecie. Wszystko mamy gotowe.
Mało tego, mamy wyprodukowane koszulki, medale, worki do pakietów, ponad 10 tys butelek wody i wiele innych rzeczy. Mówiąc wprost. Mamy wszystko co jest potrzebne do organizacji wydarzenia.
To wszystko okazało się mało istotne przy tym tempie rozprzestrzeniana się pandemii. Zapełniające się szpitale. Szpitalne Oddziały Ratunkowe pracują na granicy wydolności.
Sytuacja w tej chwili jest bardzo poważna, z czego chyba wszyscy sobie zdają sprawę. W przeciągu 2 tyg zmieniło się to diametralnie.

Jesteśmy po rozmowach z pogotowiem, policją, wojskiem. Zderzyliśmy się z informacją o poważnym zagrożeniu w zabezpieczeniu w sposób właściwy naszego biegu.
Kierując się zasadą, że zdrowie naszych uczestników jest najważniejsze, byliśmy zmuszeni podjąć najtrudniejszą decyzję w całej historii Fundacji Białystok Biega. Jesteśmy zmuszeni przenieść PKO Białystok Półmaraton z planowanej daty 8 listopada na maj 2021 roku.
Musimy zakładać, że nowe, dalej idące obostrzenia mogą wejść w życie za tydzień, na dzień przed biegiem. Nie chcemy stawiać Was w sytuacji ponoszenia dodatkowych kosztów (naszych problemów już wystarczy).

Kochani, walczyliśmy do końca. Teraz jedynym możliwym do zaakceptowania rozwiązaniem jest przełożenie wydarzenia na maj. Przekładamy go po raz drugi, tym bardziej to boli. Wierzymy, że już nic nie stanie na przeszkodzie i w 2021 roku spotkamy się na starcie.

W związku z tą sytuacją chcemy wywiązać się z naszego zobowiązania, które podjęliśmy wobec Was. Mamy więc do zaproponowania następujące rozwiązania:
? przeniesienie pakietu na maj 2021 roku,
? udział w biegu wirtualnym… tak, tak – jeżeli bardzo Wam się spodobały nasze koszulki, które prezentowaliśmy i nie chcecie czekać na nie do maja, a jesteście w formie, żeby przebiec półmaraton – damy Wam możliwość udziału, po raz drugi w tym roku w wirtualnym wyzwaniu. Koszty wysyłki pakietu pokryjemy w całości,
? zwrot wpłaconej kwoty – zrobimy to najpóźniej do końca listopada,
? przekazanie opłaty startowej na cele statutowe Fundacji Białystok Biega.

Dajemy Wam 4 opcje do wyboru❤️ Zgodnie z obietnicą.

Przygotowujemy w tej chwili odpowiedni formularz, w którym będziecie mogli zaznaczyć Wasz wybór. Prześlemy go do Was drogą mailową oraz SMS. Jeżeli nie otrzymasz formularza do dnia 9 listopada, napisz do nas na zapisy@bialystokbiega.pl

Kochani, prosimy o zrozumienie. Nie możemy ryzykować zdrowia Waszego i Wolontariuszy.
Pozostajemy dla Was ❤️

Dbajcie o siebie.
Zespół Fundacji Białystok Biega.

NASI PARTNERZY