Wodociągi Białostockie na półmaratonie.

Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2016 r.

Woda wodociągowa dla biegaczy

Podczas 4. PKO Białystok Półmaratonu biegacze będą pili wodę, którą codziennie, przez 24 godziny na dobę, dostarczają Wodociągi Białostockie. Warto pić białostocką kranówkę, bo jest czysta, zdrowa i tania. 

Woda uzdatniana i dostarczana przez Wodociągi Białostockie spełnia – w wielu parametrach z dużym zapasem – wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia dla wody przeznaczonej do spożycia. Dlatego uznawana jest za bezpieczną dla zdrowia i wysokiej jakości, co potwierdzają wyniki Laboratorium Badania Wody Wodociągów Białostockich, monitorowane przez Sanepid. Jakość wody podlega bieżącej kontroli zarówno w stacjach uzdatniania, jak i na sieci miejskiej, skąd w wyznaczonych punktach cyklicznie pobierana jest do analiz. Oddzielne badania prowadzi też Sanepid.  

Białostocka woda wodociągowa nie tylko zaspokaja pragnienie, ale też pozwala uzupełnić niedobory  biopierwiastków w organizmie. Zawiera na przykład odpowiednie stężenia wapnia i magnezu, zwanych „pierwiastkami życia”. Są one dużo łatwiej przyswajalne z wody niż z pożywienia – to ważna informacja dla biegaczy i innych, aktywnych fizycznie osób.

Na białostockim półmaratonie kranówka będzie serwowana bezpłatnie. Warto wykształcić nawyk jej codziennego picia, bo 1 m3 (to aż tysiąc litrowych butelek!) kosztuje tylko 3,42 zł. Jest to cena na najniższym poziomie w kraju.

wodociągi PKO Białystok Półmaraton

NASI PARTNERZY