Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

 

Gdziekolwiek jesteś. Kimkolwiek jesteś. Biegnij! 

Motywowani Waszym apelem, aby dać możliwość startu w wirtualnym półmaratonie wszystkim tym, którzy w konwencjonalnym biegu nie mogą wziąć udziału – oficjalnie potwierdzamy. Rok 2021 będzie pierwszym, w którym PKO Białystok Półmaraton odbędzie się w wersji tzw hybrydowej. Jednocześnie biegacze wystartują w Białymstoku i na całym świecie w wirtualnej wersji półmaratonu.

Kto przeżył z nami wydarzenie wirtualne pamięta zapewne jaka to była energia i pozytywne emocje.  Mógł nam pozazdrościć niejeden największy bieg na świecie. 
Jeżeli nie możesz wziąć udziału w biegu w stolicy Podlasia skorzystaj z opcji wirtualnego biegu. 
Możesz pobiec w dowolnym miejscu na świecie, o dowolnej porze – ważne, aby w terminie między 19, a 27 czerwca… i tu mamy niespodziankę: przedłużamy czas trwania wirtualnego biegu do 4 lipca włącznie!

 • Przygotujemy prawdziwe medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni. Takie same medale otrzymają biegacze przekraczający metę na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
 • Przygotujemy kompletne pakiety startowe zawierające numer startowy, chustę wielofunkcyjną oraz limitowaną techniczną koszulkę marki AdRunaLine. 
 • Jeżeli zarejestrujesz się do końca maja, pakiet otrzymasz przed wydarzeniem, aby 19 czerwca wystartować w koszulce i z numerem startowym. Oczywiście jeżeli nie zdążysz do końca maja, nic się nie stanie, po prostu otrzymasz pakiet po wydarzeniu. Zapisy na bieg wirtualny będą trwały do 4 lipca.

Wirtualną odsłonę przygotujemy z pełną parą i ogromnym zaangażowaniem.

Dla osób, które nie brały udziału w tego typu biegu, wyjaśniamy:

Co będzie inne niż w tradycyjnym biegu? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym 19 czerwca – 4 lipca 2021). To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów czasowych, bo ich nie ma. Półmaraton możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu. 

REJESTRACJA do biegu.

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Wszak to ciekawe wydarzenie, a Ty bierzesz w nim udział.

Czas przygotować się do Biegu!

 1. Wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec 21,1 km. Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje Cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego. 
 2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon. Z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą” 🙂
 3. Pamiętaj, że mamy czerwiec, może być bardzo ciepło. Koniecznie zabierz coś do picia ze sobą i pij co najmniej co 5 km. 
 4. Zrób sobie krótką rozgrzewkę przed biegiem.
 5. Odlicz sobie w myślach lub na głos, też będzie fajnie… 10, 9, 8…. 3, 2, 1 START
 6. Staraj się kontrolować swój oddech w czasie biegu. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze!
 7. Przebiegnij dystans nie mniejszy niż 21 km i 100 m.
 8. Zwróć uwagę, żeby Twój dystans był jak najbardziej zbliżony do 21 km i 100m. Jeżeli przebiegniesz mniej, nie będzie Cię na liście wyników, jak pobiegniesz za dużo… cóż, w wynikach będziesz, ale z gorszym czasem, ponieważ zaliczymy wynik, który będzie widniał na zdjęciu. Chyba, że korzystasz z naszej aplikacji. Wtedy nie musisz się martwić pilnowaniem dystansu, ponieważ appka zatrzyma czas po przebiegnięciu 21,1 km 🙂
 9. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
 10. Wejdź na www.bialystokpolmaraton.pl gdzie znajdziesz formularz do przesłania swojego wyniku. Uzyskany wynik możesz wpisać tylko raz. Pamiętaj, aby zgłoszenie było kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z Twojej aplikacji, gdzie będziemy widzieli przebytą trasę i czas jej pokonania. Na przesłanie rezultatu czekamy do 7 lipca. Po tym terminie system będzie zamknięty. 
 11. Jeżeli korzystasz z naszej aplikacji, nie musisz niczego wysyłać. Wynik zostanie przesłany automatycznie po ukończonym biegu.
 12. Na naszej stronie znajdziesz rezultaty wszystkich Uczestników biegu. Będziemy je uzupełniać systematycznie.

Będzie nam miło, jak zrobisz sobie zdjęcie przed biegiem, a może w trakcie i po. Wyślij je do nas na Facebooku, podziel się tą chwilą!

Jeżeli masz pytania, napisz do nas na zapisy@bialystokbiega.pl

Pamiętaj, aby zachować dystans społeczny i przestrzegać zaleceń dotyczących koronawirusa.

Obecnie obowiązujące zasady i ograniczenia.

REJESTRACJA


Podziel się artykułem ze znajomymi!