Apollo czy Akteon? Głosowanie na medal zostało rozpoczęte!

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023 r.

Drodzy Biegacze! Już po raz piąty macie możliwość wybrać wizerunek rzeźby, która ozdobi medal PKO Białystok Półmaratonu ???
Piękny Apollo czy zamieniony w jelenia Akteon? ?

?Głosować możecie do 16 lutego, do północy. Wygra rzeźba, która zdobędzie więcej głosów. Uwaga! Liczą się tylko głosy oddane w formie wyboru odpowiedniej emoji: ? to głos oddany na Apollo, ❤️ to głos oddany na rzecz Akteona.

Kila słów o naszych bohaterach;)
?APOLLO – w mitologii greckiej syn Zeusa i Leto. Był bliźniaczym bratem Artemidy. Uważany za boga piękna, światła, życia, śmierci, zarazy, muzyki, wróżb, prawdy, prawa, porządku, patrona sztuki i poezji, przewodnika muz, natchnienia, lecznictwa i uzdrawiania, łucznictwa, kawalerów, wieszczek. Apollo był najprzystojniejszym bogiem spośród mężczyzn. Smukły, złotoloki, onieśmielał spojrzeniem swych błękitnych oczu. ???

?AKTEON – Uchodził za syna Aristajosa i Autonoe oraz za wnuka Kadmosa. Był wychowankiem centaura Chirona.
Akteon podpatrzył Artemidę i jej nimfy w kąpieli, za co został przez nią zamieniony w jelenia?, a wówczas rozszarpały go własne psy. Zwierzęta bardzo cierpiały po utracie pana, dopóki Chiron nie wyrzeźbił posągu tak wiernie go przypominającego, że zmylił psy.

NASI PARTNERZY