3 lutego 2020

Apollo czy Akteon? Głosowanie na medal zostało rozpoczęte!

Drodzy Biegacze! Już po raz piąty macie możliwość wybrać wizerunek rzeźby, która ozdobi medal PKO Białystok Półmaratonu ???
Piękny Apollo czy zamieniony w jelenia Akteon? ?

?Głosować możecie do 16 lutego, do północy. Wygra rzeźba, która zdobędzie więcej głosów. Uwaga! Liczą się tylko głosy oddane w formie wyboru odpowiedniej emoji: ? to głos oddany na Apollo, ❤️ to głos oddany na rzecz Akteona.

Kila słów o naszych bohaterach;)
?APOLLO – w mitologii greckiej syn Zeusa i Leto. Był bliźniaczym bratem Artemidy. Uważany za boga piękna, światła, życia, śmierci, zarazy, muzyki, wróżb, prawdy, prawa, porządku, patrona sztuki i poezji, przewodnika muz, natchnienia, lecznictwa i uzdrawiania, łucznictwa, kawalerów, wieszczek. Apollo był najprzystojniejszym bogiem spośród mężczyzn. Smukły, złotoloki, onieśmielał spojrzeniem swych błękitnych oczu. ???

?AKTEON – Uchodził za syna Aristajosa i Autonoe oraz za wnuka Kadmosa. Był wychowankiem centaura Chirona.
Akteon podpatrzył Artemidę i jej nimfy w kąpieli, za co został przez nią zamieniony w jelenia?, a wówczas rozszarpały go własne psy. Zwierzęta bardzo cierpiały po utracie pana, dopóki Chiron nie wyrzeźbił posągu tak wiernie go przypominającego, że zmylił psy.


Podziel się artykułem ze znajomymi!


Czytaj także: