Dla biegaczy

PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON to największa impreza biegowa wschodniej Polski odbywająca się nieprzerwanie od 2013 roku. W dotychczasowych siedmiu edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 25 tys zawodników. 

Marka białostockiego półmaratonu systematycznie rośnie, co przekłada się na jej frekwencję. W pierwszej edycji wzięło udział 600 osób – w ostatniej w 2019 roku – ponad 6 tys! 

Wydarzenie doceniane jest przez specjalistów oraz samych biegaczy. Europejska Federacja Lekkoatletyczna wyróżniła PKO Białystok Półmaraton certyfikatem pięciu gwiazdek za najwyższy poziom organizacyjny. Biegacze zaś uznali półmaraton organizowany w stolicy Podlasia za Najlepszy Bieg Masowy w Polsce oraz Najlepszy Półmaraton w Polsce. Od swojej drugiej edycji bieg zaliczany jest do Korony Półmaratonów Polskich

Każdego roku gościmy uczestników z całej Polski oraz 20 innych krajów. 

PKO Białystok Półmaraton to zawody na najwyższym poziomie sportowym ale też propagowanie aktywności wśród dzieci i młodzieży. Tylko w 2019 roku w biegach dzieci wzięło udział ponad 1500 najmłodszych biegaczy w wieku od 2 do 15 lat.

Majowe wydarzenie to cały biegowy weekend:

  • Bieg Śniadaniowy – otwarty dla wszystkich chętnych, odbywający się zawsze w sobotę rano,
  • PKO Bieg Juniora – bieg specjalnie dla dzieci na dystansach od 100 m do 1 km,
  • PKO Bieg na 5 – bieg towarzyszący rozgrywany na dystansie 5 km,
  • PKO Białystok Półmaraton – bieg główny rozgrywany na dystansie 21 km.

Uczestnicy cenią sobie lokalizację startu (Pałac Branickich), mety (Ratusz) oraz przebiegu całej trasy, która wiedzie przez najładniejsze i najciekawsze części Białegostoku. 

Wybierz swój dystans, 21 km lub 5 km i zarejestruj się już dziś!

ZAPISZ SIĘ DO PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATONU

*******************************************************************************

 


Podziel się artykułem ze znajomymi!