Przepisanie pakietu startowego na nowy termin.

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2020 r.

Drodzy Biegacze,
Jak już wiecie 8. PKO Białystok Półmaraton w związku z epidemią koronawirusa nie odbędzie się 10 maja. Szukaliśmy nowego terminu dla naszej imprezy, którą tak lubicie. Po konsultacjach w gronie największych biegów w Polsce oraz biorąc pod uwagę uwarunkowania organizacyjne, postanowiliśmy, iż nowym terminem wydarzenia będzie 8 listopada tego roku.

To bardzo trudny czas dla nas wszystkich i decyzje o odwoływaniu imprez, przekładaniu na nowe terminy nie są łatwe. Dodatkowo ważny jest też aspekt finansowy. Ponieśliśmy już nakłady na organizację biegu planowanego na 10 maja i jesteśmy, podobnie jak inni organizatorzy w Polsce, w trudnej sytuacji finansowej.

Zdajemy sobie sprawę, że Wam również nie jest łatwo, niejednokrotnie opłaciliście już kilka biegów. To pokazuje, że teraz, jak nigdy wcześniej potrzebne jest zrozumienie i solidarność.

W związku z przełożeniem daty biegu, chcemy dać Wam kilka opcji do wyboru w związku z wniesionymi przez Was opłatami startowymi.

 1. przeniesienie opłaty na 8 listopada tego roku, do czego bardzo zachęcamy. Ten punkt dotyczy również przeniesienia opłaty na inną osobę.
 2. przeniesienie opłaty na 9. edycję w maju 2021 roku,
 3. przeniesienie opłaty na dowolny bieg organizowany przez Fundację Białystok Biega w tym roku,
 4. jeżeli nie możecie wystartować, a jesteście w tym z nami, rozumiecie sytuację i chcecie wspierać nasze działania, możecie wniesioną opłatę przekazać na cele statutowe Fundacji Białystok Biega, (oczywiście, jeżeli możecie sobie na to pozwolić),
 5. jeżeli żadna z powyższych opcji Wam nie odpowiada, zwrócimy Wam środki na konto.

Drogą mailową prześlemy do Was formularz do wypełnienia, abyśmy wiedzieli, którą opcję wybraliście. To bardzo ważne!
Formularz będzie dostępny do 31 maja i do tego czasu czekamy na informację od Was. Po tym terminie wszystkie pozostałe opłaty startowe będą przeniesione na 8 listopada.

Zobacz, w jaki sposób będą procesowane konkretne opcje:

 1. przepisujesz pakiet na 8 listopada? W zasadzie poza informacją o wybraniu tej opcji nic nie musisz robić. Przepiszemy Twój pakiet na nową datę. Jeżeli chcesz przepisać pakiet na inną osobę, skontaktuj się z nami na zapisy@bialystokbiega.pl
 2. Po 1 grudnia 2020 otrzymasz od nas specjalny kod zwalniający z opłaty 9. edycji biegu. Po uruchomieniu zapisów na 2021 rok zarejestrujesz się do biegu wpisując otrzymany kod,
 3. do końca kwietnia otrzymasz od nas oddzielny mail, w którym zaznaczysz, który bieg wybrałeś/wybrałaś,
 4. potrzebujemy jedynie Twojej decyzji w tej sprawie,
 5. w formularzu, który otrzymasz do wypełnienia, będzie miejsce na wpisanie numeru konta, na które powinniśmy zwrócić środki. Kwota jaką otrzymasz będzie pomniejszona o 10% w związku z opłatami prowizyjnymi, administracyjnymi i opłatami bankowymi. Zwróć uwagę, czy wpisujesz prawidłowy numer rachunku bankowego, ponieważ jeżeli wyślemy przelew na błędny numer rachunku, nie otrzymasz swoich pieniędzy.
  Środki będą sukcesywnie zwracane w ciągu 30 dni od momentu wypełnienia danych.

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza. Brak jakichkolwiek danych może uniemożliwić Twoją identyfikację, a tym samym nie będziemy mogli dokonać zmiany/wypłacić środków.

W stosunkowo krótkim czasie musimy przeprocesować pakiety ponad 2500 osób. Bardzo prosimy o cierpliwość, jeżeli konkretne terminy będą się przesuwały, choć zrobimy wszystko, aby to przeprowadzić sprawnie.

Zespół Fundacji Białystok Biega

NASI PARTNERZY