Spartanie Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2016 r.

15 maja br. ulicami Białegostoku przebiegnie tłum biegaczy startujących w 4. PKO Białystok Półmaratonie. Wśród niech będą też nietypowi biegacze – Spartanie! Będą biec dla Julii!

  Poznaj Julię z sąsiedztwa

Julia Mariankowska ma 7 lat. Dziewczynka jest uczennicą 2 klasy. Wśród rówieśników czuje się jak ryba w wodzie. Nie ma osoby, która by jej nie lubiła, bo Julia jest ciepła, otwarta i bardzo wrażliwa na krzywdę innych. Jest taka, ponieważ pomimo młodego wieku, sporo już w swoim życiu przeszła. Urodziła się jako wcześniak. Z tym jednak da się żyć. To, co gorsze miało dopiero nadejść. Okazało się, że Julia przed porodem przeszła głębokie niedotlenienie. Rodzice i lekarze robili wszystko. Diagnoza była szokiem dla całej rodziny. Dziecięce porażenie mózgowe pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego brzmiało jak wyrok.

Prawdą jest, że Julia jest w 2 klasie. Jednak nie uczęszcza do „normalnej” podstawówki, ale do jednej z integracyjnych szkół podstawowych w Białymstoku. Każdego dnia toczona jest walka o lepszy rozwój, szczególnie ruchowy, dziewczynki. Do tego niezbędna jest systematyczna terapia zajęciowa oraz codzienna rehabilitacja. – Julia nie chodzi, nie stoi i nie siedzi samodzielnie – wyliczają rodzice. – Córeczce do funkcjonowania potrzebny jest sprzęt ortopedyczny, a przede wszystkim dostosowany do jej potrzeb wózek i ciągłe zabiegi rehabilitacyjne – dodaje Agnieszka, mama Julki. Pani Agnieszka nie traci jednak pogody ducha. Dziewczynka jest oczkiem w głowie całej rodziny. Uwielbiają ją również rehabilitanci z Ośrodka Terapii Dziennej “Jasny Cel”, gdzie Julia spędza bardzo dużo swojego czasu, uczęszczając na zajęcia.

Nikomu nie trzeba mówić, jak kosztowna jest rehabilitacja i jak ważna. Zwłaszcza nie trzeba mówić tego członkom Fundacji Spartanie Dzieciom, którzy od lat biegając pomagają właśnie takim dzieciom jak Julka. – Moja córka Ola także cierpi na porażenie mózgowe. To dla niej zacząłem biegać charytatywnie, a później stworzyłem największą obecnie grupę charytatywnych biegaczy – mówi Michał Leśniewski, szef Spartan – W tym roku mija 5 lat odkąd w strojach starożytnych Spartan, w hełmach na głowie, z tarczami i włóczniami w rękach, przebiegliśmy swój pierwszy maraton. Biegamy w całej Polsce. Po raz pierwszy weźmiemy udział w Półmaratonie w Białymstoku i tę trasę przebiegniemy dla Julki! – dodaje.

  Spartanie Dzieciom biegną dla Julki – pomóż i Ty!

 7-letnia Julka, dla której Spartanie Dzieciom przebiegną w zbrojach 4. PKO Białystok Półmaraton

15 maja 2016 r., odbędzie się 4. PKO Białystok Półmaraton. Spartanie Dzieciom, cały morderczy dystans, przebiegną w pełnym uzbrojeniu starożytnych wojowników.

A wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla Julii Mariankowskiej. – Pomóc w naszej zbiórce może każdy: mieszkaniec Białegostoku, biegacz, lokalny przedsiębiorca – mówi Leśniewski. Są aż cztery możliwości:

  • wpłata na konto Fundacji Spartanie Dzieciom z dopiskiem „dla Julki” (nr konta 61 1090 2590 0000 0001 2386 6541)
  • wpłata do puszek podczas 4. PKO Białystok Półmaratonu
  • wpłata poprzez formularz zgłoszeniowy do biegu na stronie Organizatora w czasie rejestracji do biegu
  • jeżeli zarejestrowałeś się już do biegu, nadal możesz wykupić cegiełkę wspierającą naszą akcję. Zaloguj się na swoje konto na datasport.pl gdzie dokonywałeś rejestracji i zaznacz odpowiednie pole w formularzu wybierając kwotę jaką chcesz przeznaczyć na rehabilitację Julki.

I Ty możesz zostać Spartaninem

Po raz pierwszy Spartanie Dzieciom zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się do charytatywnego biegania razem z nimi. Każdy zainteresowany może pobiec razem z grupą w stroju Spartanina i wesprzeć całą akcję. Więcej informacji na ten temat i Zapraszamy wszystkich wybór odpowiedniego stroju na stronie: http://spartaniedzieciom.org/biegi-2016/.

Zapraszamy do śledzenia całej akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

Więcej informacji na temat udziału Fundacji Spartanie Dzieciom w biegach
w biurze prasowym:

Anna Cieśluk

tel.: 795 700 786

e-mail: a.ciesluk@partnersi.com.pl

slider Spartanie

NASI PARTNERZY