Wolontariat

Ostatnia aktualizacja: 21 marca 2023 r.

14 maja 2023 r. odbędzie się PKO Białystok Półmaraton. Już po raz dziesiąty ulicami naszego miasta biegacze pokonają dystans ponad 21 km oraz 5 km w biegu towarzyszącym. 
Dzień wcześniej, 13 maja, na starcie będziemy gościli dzieci.

Cały weekend biegowy zaczniemy Biegiem Śniadaniowym, który wystartuje w sobotę.

Tak duże wydarzenie nie jest możliwe bez wsparcia Wolontariuszy. W roku ubiegłym pracowało z nami ponad 300 wolontariuszy w różnym wieku! Z przyjemnością w naszym gronie przywitamy również Ciebie:)

Jeżeli jesteś gotowa/gotowy wesprzeć największą biegową imprezę wschodniej Polski, jeżeli kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę dużych imprez sportowych, chcesz poznać nowych ludzi lub po prostu kochasz pomagać – zgłoś się do nas!

Udział w białostockim półmaratonie to szansa na zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń. To szansa na udział w przygotowaniach i aktywnym uczestnictwie w ciekawej imprezie sportowej.

Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Zostań Wolontariuszem!

Poszukujemy chętnych osób w wieku od 12 lat do… w zasadzie górnej granicy nie ma. Zadania, które czekają na wolontariuszy są bardzo różne. Postaramy się wspólnie z Tobą dopasować zadania do Twojego wieku i predyspozycji.

Potrzebujemy wolontariuszy do następujących obszarów i zadań:

  • Biuro zawodów (12-14 maja). To właśnie w biurze zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe (wiek wolontariuszy: od 15 lat)
  • Depozyt (14 maja) – biegacze zostawiają tam swoje rzeczy na czas biegu (wiek od 13 lat)
  • Strefa Start/meta (13 i 14 maja) – wolontariusze obsługujący strefę startu/mety (wiek od 13 lat)
  • Punkt żywieniowy na trasie (14 maja) – niezmiernie ważny element każdego biegu długodystansowego (wiek od 13 lat) 
  • Grupa do zadań specjalnych (12-14 maja) – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy, którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy (wiek od 14 lat)
  • Obsługa trasy biegu (14 maja) – bardzo ważna funkcja. Z jednej strony wolontariusze dbają o bezpieczeństwo biegaczy, informują pieszych i kierowców o trwających zawodach. Z drugiej strony mogą służyć biegaczom wskazaniem kierunku biegu. Pilnują również, żeby żaden z biegaczy nie skrócił przypadkowo trasy biegu. Wolontariuszy na trasie jest bardzo wielu, to kilkadziesiąt osób gotowych do pomocy. Jesteście niemal co kilkaset metrów, więc doskonale możecie obserwować co dzieje się na trasie i w razie potrzeby, możecie również szybko powiadomić ratowników medycznych, jeżeli biegacz potrzebuje pomocy. Do obsługi trasy biegu poszukujemy osób powyżej 16 roku życia.

Po zakończonej współpracy wolontariusze Fundacji Białystok Biega otrzymają zaświadczenia i opinie o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV.

 

NASI PARTNERZY