Informacje o biegu

 

Gdziekolwiek jesteś. Kimkolwiek jesteś. Biegnij! 

Wiosną szykowaliśmy się do tradycyjnego wydania PKO Białystok Półmaratonu. Pandemia skutecznie uniemożliwiła nam start w kilkutysięcznym biegowym tłumie. W maju prawie 4 tys zawodników wystartowało w wirtualnej odsłonie Półmaratonu. Takiej energii, pozytywnych emocji mógł nam pozazdrościć niejeden największy bieg na świecie.
Przez kilka kolejnych miesięcy przygotowywaliśmy półmaraton, który miał się odbyć na ulicach Białegostoku. Na tydzień przed planowanym wydarzeniem ponowni zmuszeni byliśmy do przełożenia biegu. 
Motywowani Waszym apelem, aby drugi raz w tym roku dać możliwość startu w wirtualnym półmaratonie, uruchamiamy zapisy na 2. Wirtualny PKO Białystok Półmaraton.

Przygotujemy prawdziwe medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni. Wygenerujemy Wam numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po całym wydarzeniu do domu. Do tego, w zależności od wybranego pakietu startowego, możecie otrzymać limitowaną, techniczną koszulkę polskiej marki AdRunaLine. Zaznaczamy, iż koszulki były przygotowane na 8. PKO Białystok Półmaraton i dokładnie te koszulki znajdziecie w pakietach biegu wirtualnego.

Wirtualną odsłonę przygotujemy z pełną parą i ogromnym zaangażowaniem.

Dla osób, które nie brały udziału w tego typu biegu, wyjaśniamy:

Co będzie inne niż w tradycyjnym biegu? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym 7-22 listopada 2020).
To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów, bo ich nie ma. Półmaraton możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu. 

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Wszak to ciekawe wydarzenie, a Ty bierzesz w nim udział.

Po wydarzeniu wyślemy do Ciebie Twój numer startowy, na pamiątkę. 

REJESTRACJA

 

Czas przygotować się do biegu!

  1. Po dokonaniu REJESTRACJI wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec swój Półmaraton. Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego. 
  2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon, z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą”.
  3. Weź ze sobą coś do picia i pilnuj właściwego nawodnienia. Mimo niskich temperatur łatwo o  odwodnienie.
  4. Odlicz sobie w myślach lub na głos, też będzie fajnie… 10, 9, 8…. 3, 2, 1 START
  5. Staraj się kontrolować swój oddech w czasie biegu. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze.
  6. Przebiegnij dystans 21 km i 100 m (choć dystans półmaratonu to 21 km 97,5m, przyjmujemy w naszym wyzwaniu 21,1 km). W wybrany dzień między 7-22 listopada.
  7. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
  8. Wejdź na www.bialystokpolmaraton.pl gdzie znajdziesz formularz do przesłania swojego wyniku. Uzyskany wynik możesz wpisać tylko raz. Pamiętaj, aby zgłoszenie było kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z Twojej aplikacji, gdzie będziemy widzieli trasę, którą biegłeś/biegłaś.
  9. Na Twój wynik czekamy do 25 listopada włącznie. Po tym terminie system przyjmowania wyników będzie zamknięty, a my zajmiemy się weryfikacją Waszych rezultatów.
  10. Na naszej stronie znajdziesz wyniki wszystkich Uczestników biegu. Będziemy je uzupełniać systematycznie.

Będzie nam miło, jak zrobisz sobie zdjęcie przed biegiem, a może w trakcie i po. Wyślij je do nas na Facebooku, podziel się tą chwilą!

Jeżeli masz pytania, napisz do nas na zapisy@bialystokbiega.pl

Pamiętaj, aby zachować dystans społeczny i przestrzegać zaleceń dotyczących koronawirusa.

Obecnie obowiązujące zasady i ograniczenia.


Podziel się artykułem ze znajomymi!