Informacje o biegu

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2023 r.

Gdziekolwiek jesteś. Kimkolwiek jesteś. Biegnij! 

Motywowani Waszym apelem, aby dać możliwość startu w wirtualnym półmaratonie wszystkim tym, którzy w konwencjonalnym biegu nie mogą wziąć udziału – uruchamiamy zapisy i dajemy możliwość takiego udziału w dowolnym miejscu na świecie. To kolejny rok, w którym PKO Białystok Półmaraton odbędzie się w wersji tzw hybrydowej. Jednocześnie biegacze wystartują w Białymstoku i na całym świecie w wirtualnej wersji półmaratonu.

Kto przeżył z nami wydarzenie wirtualne pamięta zapewne jaka to była energia i pozytywne emocje. 
Jeżeli nie możesz wziąć udziału w biegu w stolicy Podlasia skorzystaj z opcji wirtualnego biegu. 
Możesz pobiec w dowolnym miejscu na świecie, o dowolnej porze – ważne, aby w terminie między 14, a 21 maja 2023 r!

 • Przygotujemy prawdziwe medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni. Takie same medale otrzymają biegacze przekraczający metę na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
 • Przygotujemy kompletne pakiety startowe zawierające numer startowy oraz limitowaną techniczną koszulkę. 
 • Czas na rejestrację masz aż do 21 maja, przy czym musisz pamiętać, że czas na pokonanie dystansu 21,097 km również masz do 21 maja.

Dla osób, które nie brały udziału w tego typu biegu, wyjaśniamy:

Co będzie inne niż w tradycyjnym biegu? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym 15 – 22 maja 2022). To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów czasowych, bo ich nie ma. Półmaraton możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu. 

 

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Wszak to ciekawe wydarzenie, a Ty bierzesz w nim udział.

Czas przygotować się do Biegu!

 1. Wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec 21,097 km. Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje Cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a każde zatrzymanie wydłuży Twój czas i wybija z rytmu. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby jednorazowo pokonać dystans półmaratonu, dajemy Ci możliwość pokonania w go w maksymalnie trzech „ratach”. Ważne, aby suma kilometrów się zgadzała i abyś łącznie pokonał/a dystans 21, 097 km. 
 2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon. Z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą” 🙂
 3. Pamiętaj, że będziesz biec w maju, może być ciepło. Koniecznie zabierz coś do picia ze sobą i pij co najmniej co 5 km. 
 4. Zrób sobie krótką rozgrzewkę przed biegiem.
 5. Odlicz sobie w myślach lub na głos, też będzie fajnie… 3, 2, 1 START
 6. Staraj się kontrolować swój oddech w czasie biegu. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze!
 7. Przebiegnij dystans nie mniejszy niż 21 km i 97 m.
 8. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
 9. Wejdź na www.bialystokpolmaraton.pl gdzie znajdziesz formularz do przesłania swojego wyniku. Uzyskany wynik możesz wpisać tylko raz. Pamiętaj, aby zgłoszenie było kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z Twojej aplikacji, gdzie będziemy widzieli przebytą trasę i czas jej pokonania. Na przesłanie rezultatu czekamy do 25 maja 2023. Po tym terminie system będzie zamknięty. 

Będzie nam miło, jak zrobisz sobie zdjęcie przed biegiem, a może w trakcie i po. Wyślij je do nas na Facebooku, podziel się tą chwilą!

Jeżeli masz pytania, napisz do nas na zapisy@bialystokbiega.pl


REGULAMIN
OPŁATY

ZASADY

NASI PARTNERZY